Світ української колисанки

Що таке колисанка ?

Колиско́ва, також колиса́нка — жанр народної родинної лірики, специфічний зміст і форма якої функціонально зумовлені присиплянням дитини в колисці. Визначальний у колисковій пісні не змістовий, а звуковий (ритмо-мелодійний) компонент.

Колискові пісні присипляють навіть слона!

Колискова пісня є одним з найдавніших жанрів фольклору. Люди у всьому світі співали колискові для заспокоєння і швидкого засинання, вони знімали напругу і расслабляли. Як виявилося, колискові мають снодійний ефект не тільки на людей, але і на тварин. Так, героїня цього відео поклала слона спати, заспівавши йому пісеньку. Гігант моментально і дуже солодко заснув.

Колискові пісні: роль та вплив на розвиток малюка

 

Вважаєте, що колискові пісні – то минувшина і їм немає місця в сучасному житті? Що їх давно замінили розвивальні пісеньки та хіти сучасної естради? Й дарма! Ви будете здивовані, дізнавшись про дивовижні властивості цих простеньких наспівів.

Колискова — це душа, яка ходить навшпиньках
Що таке колискова?

Колискова — це душа, яка ходить навшпиньках

Почути її кроки можуть лише ті, хто вміє слухати. Як і сповідь матері над колискою. Коли вгамовуються, стихають людські чвари, коли натруджена (вечірня чи вранішня) земля дихає безгомінням, коли помислам і надіям відкриваються простір і небо, а світ стає милосерднішим, ближчим до серця, — тоді в серці матері народжується пісня, тоді над колискою вона щемно, тремтливо та ніжно виспівує свою незглибинну душу. Тож навчимося слухати материну сповідь. (С) М.Сингаївський